Anasayfa / blog / Şeyma Subaşı, Ahmet Hakan atışmasında kim haklı?

Şeyma Subaşı, Ahmet Hakan atışmasında kim haklı?

Cengiz Semercioğlu: Müthiş röportajdı, eline sağlık Onur… Ama bunları konuşuyorsan, çıkıp tüm samimiyetinle soruları yanıtlıyorsan, gelecek eleştirilere ve yorumları da aynı samimiyetle kabul etmen gerekiyor. Ahmet’in yazdığı yorumda hiçbir şey yoktu, iğneleme vardı, eğlenme vardı ama bırakın o kadarı da olsun. Şeyma hiç takılmasa bu kadar büyümezdi bile olay.

Şeyma Subaşı, Ahmet Hakan atışmasında kim haklı

Onur Baştürk: Şeyma Subaşı son yılların en popüler figürü, sanırım onu diline düşüren herkes bunu kendiliğinden kabullenmiş oldu! Aynı zamanda dönem ruhunun çılgın bir yansıması.

Ahmet Hakan’ın ve daha pek çok insanın söylediklerine takılması, dalga geçmesi doğal.

Ama Subaşı’nın da “Ben şuyum” gibi bir iddiası yok ki. Ünlü bir adamla aşk yaşayarak hayatımıza girdi ve sonra sosyal medya fenomeni oldu. Dolayısıyla o haklı ya da bu haklı demek yerine şunu söylemek istiyorum:

Popüler kültür böyle bir şeydir, anlıktır, çerezdir, seksidir, herkes onun peşine takılmak, sürüklenmek, gündemine girmek ister.

Olay bundan ibaret!

Melike Karakartal: İnsan mana yükleyemediği ama durmaksızın önüne çıkan, gündemde kalan her bireye, her olaya tepki gösterir, Subaşı’na yönelik eleştiriler bu yönde. Mesleğini kendi de tanımlayamayan, erkek arkadaşı sayesinde edindiği son derece müreffeh hayatı ve tercihlerini sosyal medya hesabında paylaşan bir popüler kültür figürü Onur’un dediği gibi.
Subaşı’nın toplumun gözünde “gönüllerin sevgilisi” olacağını söyleyemeyiz bu haliyle…
Toplum önünde iş yapmayı sürdürecekse eğer, eleştirilere yönelik sert bir kabuk geliştirmesi gerekir.

Ömür Gedik: Haklı haksız yok, ikisi de eğleniyor ve bu polemiğin tadını çıkarıyor bence. En son cevap vermeyip, daha cool görünen kazanır düelloyu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir